Alçıpan Asma Tavan Modelleri ve Özellikleri

Asma tavan; mevut yapıların çelik ve betonarme ya da ahşap tavan kısımlarının altına dekoratif panellerin yatay biçimde konulması ile oluşturulan estetik görünümlü tavan modelleridir.

Asma tavan modelleri son yıllarda popülerliğini giderek artırmış bir dekorasyon ürünü olarak genellikle ofis, alışveriş merkezi ve salonlarda kullanılmakta olup her yaşam alanı için uygun boyutlarda ve şekillerde uygulanabilmektedir.

alcipan-asma-tavan-modelleri-5

Alçıpan asma tavan modelleri neden bu kadar sık tercih edilmektedir? Bu soruya verilebilecek birçok sebep bulunmaktadır. Alçıpan asma tavan, estetik duruşu, hafifliği ve montajının kolay olması sebebiyle dekoratif açıdan uyumlu bir öge olup aynı zamanda ekonomik açıdan da uygundur. Asma tavan için; malzeme kalitesine, alanın büyüklüğüne, tasarıma, asma tavan modellerine göre değişiklik fiyatlar uygulanabilir.

Asma Tavan Modelleri

Asma tavan; genellikle salonlarda ve alışveriş merkezlerinde mevcut tavan yüzeyinin üstünün görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla alçıpan ustası tarafından yapılan şık ve estetik görüntü oluşturan ikinci bir tavan sistemidir.

ofis-asma-tavan-modelleri-1 ofis-asma-tavan-modelleri-2

Alçıpan asma tavan, temel anlamda alçıpan denilen blokların tavana profillerle sabitlenmesi şeklinde gerçekleşir. Ana tavan ile oluşan boşluk sebebiyle asılmış bir tavan görüntüsü bırakan asma tavan modelleri, alçıpan ustası tarafından gerçekleştirilen büyük bir tecrübenin ürünüdür.

alcipan-asma-tavan-modelleri-1 alcipan-asma-tavan-modelleri-2

Asma tavan modelleri uygulandıkları yaşam alanlarında ısı ve ses yalıtımı amacıyla da etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra hijyenik olması, ferah ve estetik bir görünüm kazandırması sebebiyle tercih edilen asma tavan modelleri gayet doğru ve uygun bir karar olarak göze çarpmaktadır. Her ortama uygun salon asma tavan modelleri, ofis  asma tavan modelleri veya antre asma tavan modelleri uygulanabilmektedir.

Asma Tavan Modelleri ve Özellikleri

  • Asma tavan modelleri düşük maliyetli ve ekonomik olduğu için her bütçeye uygun olarak uygulanabilir.
  • Alçıpan asma tavan modelleri, ph değeri insan vücudu ile aynı olduğundan dolayı bakteri oluşumunun önüne geçer.
  • Asma tavan hızlı ve kolay montajı sayesinde alçıpan asma tavan ustası ile oldukça uygun bir şekilde uygulanmaktadır.
  • Asma tavan modelleri tercihe göre dekoratif olarak şık bir görünüş sağlamaktadır.
  • Alçıpan asma tavan hafif olmasına rağmen depreme, kırılmalara ve patlamalara dayanıklıdır.
  • Ayrıca alçıpan asma tavan 30 dakikaya kadar yangına dayanıklıdır.

Asma Tavan Nasıl Yapılır?

Alçıpan asma tavan, saydığımız sebepler nedeniyle oldukça sıkça tercih edilmektedir. Tabi bu durumda asma tavan yaptırmak isteyenler için asma tavan modelleri nasıl yapılır, asma tavan ustası nasıl olmalıdır, bilmek gerekir.

alçıpan-modelleri-1

Aklınızdaki asma tavan modeli için öncelikli hedef iyi bir alçıpan asma tavan ustası bulmak olmalıdır. Asma tavan uygulamasının teknik ve estetik anlamda mükemmel olmasını isiyorsanız, alçıpan ustası işini tam anlamıyla yerine getirmelidir. Profesyonel alçıpan asma tavan ustası bulmak için güvenilir tadilat ve dekorasyon firmaları ile görüşülmelidir. Güvenilir bir usta için güvenilir firmalar her zaman ilk tercihiniz olmalıdır. Aksi takdirde hayalinizdeki asma tavan ile pratik birbirine uymayacak, estetik olarak kayıp yaşayacaktır. Projenin en başından sonuna kadar iyi bir asma tavan ustası bulmak size ve evinize olumlu olarak yansıyacaktır. İşine yıllarını veren ustalar, tecrübesi ve kalitesi ile farkını yaratacak, evinize yepyeni bir görünüm, ferah bir hava katacaktır.

Alçıpan asma tavan yaptırmak istiyorsanız asma tavan modelleri ve örneklerimizi inceleyebilir veya hayalinizdeki asma tavan modelini bizi arayarak anlatabilirsiniz. Böylece projenizi en iyi şekilde anlayıp çözümleyerek başarılı bir biçimde yaşam alanlarınızda uygulayabiliriz.Bir cevap yazın

Hemen Ara