Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Alçıpan asma tavan sistemi özellikle tavan dekorasyonu konusunda sıklıkla karşılaşılan ve alçıpan karton levhaların kullanılması sonucu ortaya çıkan uygulamalardır.

Bunların en bilinen ve en sık kullanılanı alçıpan asma tavan uygulamasıdır. Özellikle dekorasyon açısından yaptırılan bu alçıpan asma tavanlar genellikle ev ortamları için tercih edilmektedir. Alçıpan kullanmak pek çok avantajlı olduğundan dolayı tercih sebebi olarak ön planda görülmektedir ve alçıpan asma tavan kullanımının birçok avantajı bulunmaktadır.

asma-tavan-modelleri-salon asma-tavan-modelleri-oda

Alçıpan Kullanmanın Faydaları

  • Alçıpan kullanım alanı gereği daha çok yaşam alanlarımızda bulunduğundan dolayı sağlıklı bir ortamın oluşmasına yardımcı olur. Diğer yandan fayda ve avantajlarını öğrendikten sonra sizler de alçıpan uygulamaları kullanmak isteyeceksiniz.
  • Alçıpan esnek bir malzeme olduğundan dolayı deprem ve sarsıntılarda patlama ya da kırılma gibi durumlara maruz kalmaz.
  • Alçıpan içerisinde bulunan ph değeri insan vücudu ile aynı ph değerine sahip olduğundan dolayı bakteri üretimine engel olur. Dolayısıyla sağlıklı ve daha yaşanabilir bir ev ortamı için alçıpan kullanmanız faydalı olacaktır.
  • Alçıpan içerisinde bulunan su molekülleri nedeniyle ortamda bulunan suyu emerek nem ve rutubet oluşumunu engeller.

Salon Asma Tavan Modelleri

salon-asma-tavan-modelleri-1 salon-asma-tavan-modelleri-4

Salon evin en temel ve çok kullanılan ortak alanlarından birisidir. Özellikle eve gelen misafirlerin ağırlandığı alanlar olarak dekorasyonuna ayrı bir özen göstermek gerekir. Dolayısıyla salona asma tavan yaptırmanız oldukça yerinde bir karar olacaktır. Salon asma tavan modelleri genellikle ışıklandırmayı güçlendirme amaçlı da kullanılmaktadır. Diğer yandan bu alanlarda kullanılan malzemeler nefes alabilir özellikli üretilmeye başladığı için oldukça uzun ömürlü kullanım garantisi de veriyor. Sizlerde şık ve dekoratif bir salona sahip olmak için asma tavan yaptırarak bu ayrıcalığa sahip olabilirsiniz. Fakat iyi bir alçıpan ustası olmadan istediğiniz görünümün ortaya çıkması pek mümkün olmayacaktır.

Yatak Odası Asma Tavan Modelleri

yatak-odasi-asma-tavan-modelleri-1

Yaşam alanlarımız olan evlerin belki de bizim için en önemli alanı olan yatak odalarımız şık ve zarif bir dekorasyon ile daha da yaşanabilir bir ortama dönüştürülebilir. Bu ortamlarda uygulanan yatak odası asma tavan modelleri, led aydınlatmalarında yardımıyla oldukça hoş ve estetik görünüşler elde edilmektedir. Dolayısıyla bu alanınızı dilediğiniz gibi farklı şekilde dekore ederek daha huzurlu bir yaşamın kapılarını açabilirsiniz. Yatak odanızın görsel anlamda muhteşem tasarımlar ile güzelleştirerek farklı bir hava katabilirsiniz. Diğer yandan bu alanlarda spot ışıklar da tercih edebilirsiniz.

Mutfak Asma Tavan Modelleri

mutfak-asma-tavan-modelleri-1 mutfak-asma-tavan-modelleri-2

Mutfaklarımıza farklı bir hava vermek ve ambiyans olarak değişik bir şeyler yapmak için alçıpan asma tavan uygulamaları ile bu farkındalığı sağlayabiliriz. Farklı ve zarif mutfak asma tavan modelleri ile hem evimiz hem de mutfaklarımız şık bir görünüme kavuşacaklardır. Mutfaklarınız için pek çok asma tavan modeli vardır. Bu modeller desen ve özel tasarıma göre fiyat farklılığı gösterebilir. Mutfak tavanı çok yüksek olmayan ve dar olan evlerde asma tavan uygulaması yaptırmak doğru olmayacaktır. Çünkü bu durum mutfağınızı daha da küçülteceği için ferah bir mutfaktan yoksun kalacaksınız. Dolayısıyla asma tavan yaptırırken bu gibi kriterlere dikkat ediniz.

Kaya Tadilat olarak hayalinizdeki asma tavan modelleri için elimizden gelenin en iyisini ortaya koymakta, sizi hayalinizdeki eve ve alçıpan asma tavana ulaştırmak için emek vermekteyiz. Eğer siz de güzel ve şık bir asma tavan istiyorsanız tecrübemizden faydalanmak için bizi arayınız.

 2 yorum

Bir cevap yazın

Hemen Ara