Alçıpan İle İlgili Bilgiler

Alçıpan, kısaca, içi alçı dışı kartonla kaplı levhalardır. Standart boyutlarda da üretilebilir, özel boyutlarda da üretilebilmektedir.

Alçıpan Neden Kullanılır

Alçıpan ile binaların duvarlarının içine bölmeler, bölme duvarlar, asma tavanlar ve benzeri birçok işlemler uygulanabilir. İşte tüm bu işlemler ancak alçıpan uygulamaları ile gerçekleşmektedir. Alçıpan; uzun ömürlü olması, sağlığa zararsız olması, yangına dayanaklı olması, depreme dayanıklı olması, hafif olması, pratik olması, hızlı bir şekilde takılıp sökülebilmesi gibi pek çok avantajı ile tercih sebebidir. Bunların yanında ısı ve ses yalıtımının olması da her anlamda işlevsel olduğu anlaşılmaktadır.

Alçıpan Ustası Nasıl Bulunur

Tüm bu alçıpan uygulamalarını yapabilen, bu işte uzmanlaşmış ustalar vardır. Bu ustalar, alçıpan uygulamalarını en doğru yere, en doğru şekilde yapmaktadırlar. Eğer bir asma tavan veya bölme duvar yaptırmak istiyorsanız muhakkak bir usta ile çalışmanız gerekmektedir. Bu ustalar, hem engin tecrübeleriyle ne yaptıklarını bilir hem de araç gereç ekipmanlarıyla fark yaratırlar.

Alçıpan uygulamalarını yapabilecek ustalar da adım adım şu şekilde bulunabilir;

Usta bulmak için iki farklı yol vardır. Birinci yol geleneksel yol, ikinci yol dijital yol. Geleneksel yolu eskiler, dijital yolu da yeniler bilir. Geleneksel yoldan kastımız, hepimizin mahallesinde bulunan ve bilinen bu işlerle uğraşan ustaların olması veyahut da mahalle nalburlarına başvurmaktır. Komşunuzdan, akrabalarınızdan, dostunuzdan tavsiyeler de alabilirsiniz. Hemen hemen herkesin önerebileceği bir kişi vardır. Tavsiye üzerine veya mahalle nalburlarına giderek alçıpan ustasını bulabilirsiniz.

Dijital yoldan ise kastımız, internet araştırmasıdır. Bu internet araştırmasını Google’dan yapabilirsiniz. Böylece hem yapılacak işle ilgili yazılar okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz (şu an yaptığınız gibi) hem de aradığınız alçıpan ustasını bulabilirsiniz. Ustayı nasıl bulacaksınız? Google’a “alçıpan ustası” yazdığınızda çıkan sonuçlardaki sitelere tek tek girin. Hatta mümkünse ilk iki sayfadaki tüm numaraları arayın. Hangisi sizi tatmin ederse ordan ustanızı çağırabilirsiniz. Teknoloji işte bize bu kadar kolaylık sağlıyor ve aradığınız alçıpan ustası sadece telefonunuzun ucunda.

Biz de Kaya Tadilat olarak tüm alçıpan işlerinize talibiz. Sadece alçıpan işlerine mi talibiz? Tabii ki hayır! Tüm tadilat, dekorasyon, boya badana işlerinize talibiz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Hoşça kalın…Bir cevap yazın

Hemen Ara