Asma Tavan Fiyatları

Asma tavan; mevcut tavanın üzerine alçıpan ile yapılan ve daha şık ve dekoratif bir görünüm sağlayan ikinci bir tavan sistemidir. Genellikle evlerde ve alışveriş merkezlerinde kullanılan asma tavanlar bazı durumlarda tesisat borularını ve görüntü kirliliği oluşturan unsurları da saklamak amacıyla yapılmaktadır.

Alçıpan kullanım alanlarına göre hafif olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer yandan alçıpan asma tavanlar pek çok farklı avantaj ve fayda sağladığından dolayı da tercih edilmektedir. Alçıpan uygulamaları fiyatları ise yapılacak olan alanın büyüklüğü, tasarımı ve deseninin yanı sıra malzemenin kalitesine göre bir fiyat verilmektedir. Çünkü yapılan uygulama evden eve ve ortamdan ortama göre değiştiğinden dolayı fiyatlar da buna göre değişim göstermektedir. Özellikle iyi bir alçıpan asma tavan ustası ile çalışmanız da yine bu fiyat konusunu etkileyen etmenlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Alçıpan asma tavanların fiyatlandırması tavanın türünden metrekare hesabı olarak yapılır. Yani yapılacak olan işin fiyatı bu şekilde bulunmaktadır. Tabi bu noktada işi yapacak ustanın da kalitesi ve tecrübesine göre yine asma tavan fiyatları farklılık arz edebilir.
oturma-odasi-asma-tavan-modelleri-3 oturma-odasi-asma-tavan-modelleri-1

Asma Tavan Fiyatları Neye Göre Değişir?

Asma tavan modelleri; alçıpan ustası tarafından uygulanacak modele ve tavan m2 genişliğine göre değişmektedir.

Alçıpan tavan uygulamaları arasında en çok tercih edilen sistem olan asma tavan modelleri, her eve sağladığı uyum ve dekorasyon tarzı ile insanların ilgisini çekmektedir. Farklı görünümü ve kattığı modern hava ile asma tavan yaptırmak isteyenler için ekonomik oluşu bir diğer tercih sebebidir. Alçıpan malzemesiyle tavana bir kat daha monte edilmesi ile meydana getirdiğinden montajı kolaydır ve hijyeniktir. Asma tavan modelleri ile doğru orantılı olarak zorluk seviyesi artsa da ev, iş yeri veya mağazalar için ışıklandırma ve dizayn açısından büyük katkı sağlar. Dolayısıyla oldukça ekonomik olan asma tavan fiyatları, m2 alanına göre değişebilmektedir.
asma-tavan-modelleri-3 asma-tavan-modelleri-2

Asma Tavan Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle yaptıracağımız asma tavan modelinin evimize ya da yapılacak olan alana uygun olduğundan emin olmalıyız. Özellikle duvarlarımız ile renk uyumu taşıması estetik açısından önemlidir. Diğer yandan evin geneli ile de uyum sağlaması bir bütünlük olması için yerinde bir karar olacaktır. Alçıpan asma tavanlar pek çok farklı malzemeden yapıldığından size en uygun olanı seçme konusunda sıkıntı yaşarsanız bunu bir alçıpan ustası ile konuşarak hem fikir alabilir hem de karar verme aşamasında daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

İşçilik isteyen konularda en önemli noktalardan birisi de iyi bir usta bulabilmektir. Çünkü istediğiniz ve hayal ettiğiniz alçıpan asma tavanın ortaya çıkabilmesi için iyi bir alçıpan ustası bulmanız gerekmektedir. Usta seçerken işinde profesyonel ve tecrübeli olmasının yanı sıra referanslarını da incelemeyi ihmal etmeyiniz. Ayrıca yapılacak işin tüm ayrıntısı ile konuşulması gerekirse sözleşme yapılması da yine herhangi bir sorun çıkmasının önüne geçecektir.

 Bir cevap yazın

Hemen Ara