Boyacı Ustası Nasıl Bulunur?

Boyacı Nasıl Bulunur?

İnsanlar yerleşik hayata geçtiklerinden beridir, evlerini dekore etmekte ve bakımlarını yapmaktadır. İnsanın içinde bulunan bir duygudur temizlik ve estetik. Dolayısıyla insanlar evlerini hep temiz ve düzenli tutmak istemişlerdir. İşte tam da bu noktada tadilat ve dekorasyon, onun özelinde de boyacı ustası ve boya badana ustalarına ihtiyaç duyulmuştur.

Boya yaptırmak istiyorum diyorsanız da yapmanız gereken birkaç işlem vardır. Birincisi, eski yöntem; ikincisi, yeni yöntemdir. Eski yöntemden kastımız, geleneksel yöntem, yani, mahallenizde bulunan nalbur ve boyacı dükkanlarına gitmektir. Mahallenizde bilinen boyacılara giderek boya yaptırmak istediğinizi söylerseniz, eve keşife gelip size bir fiyat çıkarabilir. Daha sonrasında ise badana işleminizi yaptırabilirsiniz. Diğer yöntem ise yeni yöntem, yani, modern yöntem. Teknolojinin bizi getirmiş olduğu dijital dünyanın nimetlerinden olan internet, bize pek çok fayda sağlamaktadır. Bunlar, herhangi bir ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınızı hemen arama motoruna yazmanız ve sonuçlara ulaşmanızdır. İşte bu bağlamda, boya badana yaptırmak istiyorsanız ve evinize boyacı ustası çağırmak istiyorsanız Google’a “boyacı ustası” diye yazıp aratmanız yeterli. Boyacı ustası yazıldığında karışınıza çıkan birçok sonucu tıklayıp sitede bulunan internet sitelerinde bulunan numaraları arayarak fiyat alabilirsiniz. İşte boyacıları bu yöntemlerle bulabilirsiniz.

Boyacı Ustası Nasıl Fiyat Verir?

Geleneksel yöntemlerle veya modern yöntemlerle bulduğunuz bir boyacı ustası sizlere nasıl fiyat verir, fiyat verirken nelere dikkat eder gibi soruları cevaplamaya çalışalım.

İstanbul boya ustaları diye Google’da aratıp bulduğunuz boyacı ustası kardeşimiz, size birtakım sorular soracaktır. Bu sorular şu şekildedir;

  • Size nasıl yardımcı olabilirim?
  • Nerede oturuyorsunuz?
  • Nasıl bir boya yaptırmak istiyorsunuz?
  • İç cephe boya mı yapılacak dış cephe mi?
  • Boya yapılacak yerin büyüklüğü nedir?
  • Boya yapılacak zeminin herhangi bir özel durumu var mıdır?
  • Kaç metrekare boya yapılacak?
  • İstediğiniz başka herhangi bir tadilat işi var mı?
  • Özellikle belirtmek istediğiniz başka bir arzunuz var mı?
  • Keşif için ne zaman müsait olursunuz?

İşte görüldüğü gibi süreç aynen bu şekilde ilerlemektedir. Boya ustası size bu soruları yöneltir. Süreci boyacı ustası yönetir. En doğru cevapları vererek ustaya yardımcı olabilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Bir önceki yazımız olan Boyacı Ustası ve Boya Badana yazımızı okuyabilirsiniz. Hoşça kalın…

 2 yorum

Bir cevap yazın

Hemen Ara