Dış Cephe Kaplama Yaptırmak İçin 3 Neden

Binaların dış yüzeyine sıva, boya, macun, harç, alüminyum gibi malzemeler kaplama yapılması, bakımının veya tadilatının yapılması işlemlerine dış cephe kaplama denir.

Evlerin dış etkenlerden korunabilmesi adına yaptırılan dış cephe kaplama çalışmaları uzun vadede ekonomik ve fiziki olarak büyük katkı sağlamaktadır. Her yapının tarzına ve materyaline uygun dış cephe kaplaması bulunmaktadır veya isteğe göre dış cephe modelleri uygulanabilir. Her yapı modeline uygun dış cephe modeli ve buna uygun dış cephe boyası bulunmaktadır. Elbette dış cephe kaplama yaptırmak için nedenlerinizin olması gerekir. Evlerinize dış cephe kaplama yaptırmak için 3 nedeni hep birlikte görelim.

Dış Cephe Kaplama için 3 Neden

1. Evinizi Soğuktan Korur

Zorlu kış şartları binanın dışarıdan yağmur, fırtına ve kar gibi dış etkenlere maruz kalması anlamına gelir. Binanın içini soğuktan koruyarak dış cephesini hava şartlarından en az derecede etkilenmesini sağlar. Isı yalıtımı ve dekorasyona olumlu katkıda bulunur, soğuk havanın içeri geçmesini engeller. Refah düzeyini artırmak ve zorlu kış mevsiminde evinizde huzurla yaşamak için dış cephe kaplama yaptırmak büyük fayda sağlar.

2. Isı Yalıtımına Katkı Sağlar

Binanın iskeleti üzerine mantolama araçlarıyla uygulanan ısı yalıtımı, mevsimsel değişimlere ayak uydurarak evin içini soğuk havadan ve aşırı sıcaklardan korur. Dış cepheye yapılan bir koruma olarak görülebilecek dış cephe kaplama ile binanıza soğuk havanın girişini engeller, ısı yalıtımına büyük derecede katkıda bulunur. Böylece doğalgaz masrafını yarıya indirir ve evin sıcak havayı dışarı vermesini engeller. Sağlıklı bir ortam için ısı yalıtımı yaptırmak kesinlikle şart iken üzerinde dekoratif bir çözüm olarak da düşünebileceğiniz dış cephe modelleri ve dış cephe boyaları ısı yalıtımına büyük katkı sağlar.

3. Dış Dekorasyonu Olumlu Etkiler

Dış cephe modelleri, çeşitliliği ile her yapıya özgü dekoratif çözümler sunar. Ahşap, alüminyum gibi levhalar ile dış cephe kaplama yapılabilir. Akrilik esaslı veya çimento esaslı dış cephe kaplamaları dışında hazır sıvalar, dış cephe boyaları kullanılarak yapıya uygun dış dekorasyonu desteklemektedir. Hem hazır sıvalar hem de dış cephe boyaları dış cephe malzemeleri olarak sıklıkla tercih edilmektedir.Bir cevap yazın

Hemen Ara