Duvar Boyası

Duvar boyası, badana yaptırmak isteyenlerin en çok arattığı kelimelerden biridir. Duvar boyası ile ilgili detaylı bilgiler vermek üzere bu yazıyı sizler için hazırladık. Umarız duvar boyası bilgileri hakkında aklınızdaki tüm soruları cevaplamış oluruz.

Duvar boyası, akla gelebilecek pek çok yapı için yapılan ve yapılması düşünülen boyacılık faaliyetidir. Duvar boyası için kullanılan boyaya veya duvar boyası işine badana denir. İş yükü ağır olan duvar boyası için kullanılan birçok boyacı tekniği ve birçok boya vardır. Tabii tüm bunlardan önce duvar boyası yaptırmak istiyorum diyenlerin kendilerine sormaları gereken soruları belirtelim…

  • Duvar boyası yaptırmaya ihtiyacım var mı?
  • Duvar boyası için boyanın yapılacağı zemin hazır mı?
  • Ev, duvar boyası yapılması için hazır mı?
  • Duvar boyasının hangi renk olacağına karar verildi mi?
  • Hangi marka duvar boyası kullanılacak?
  • Duvar boyası toplam kaç metrekareye yapılacak?
  • Duvar boyası yapacak boyacı ustası bulundu mu?
  • Boyacı ustası hangi platformdan bulundu?
  • Boyacı ustası dürüst, namuslu boyacı mı?

Duvar boyası yaptırmak isteyenlerin kendilerine sorması gereken sorular işte tam olarak bu ve bunun gibi sorulardır.

Duvar Boyası Renkleri

Duvar boyası renkleri boya markalarının sunduğu kataloglardan ibaretlerdir. Duvar boyası için kullanılan renkler çok çeşitlidir, artık hemen hemen her çeşidini bulabilmekteyiz. Boya markalarının bünyelerinde bulundurdukları kimya mühendisleri ve kullandıkları yeni araç ve gereçler sayesinde yeni boya renkleri de ortaya çıkmaktadır. Yeni duvar boyası renkleri yanı sıra duvar boyalarının dayanaklığının artması, parlaklığının artması, tepkimeye kolay kolay girmemesi adına da çalışmalar yapılmaktadır. Dolayısıyla gün geçtikçe daha kaliteli duvar boyaları ile karşılaşmaktayız.

İşte sizlere son model duvar boyası renkleri. Kaya Tadilat farkıyla sizlerle…

duvar-boyalari
kaya tadilat duvar boyası renkleri

 

duvar-boyalari
kaya tadilat duvar boyası renkleri

Duvar Boyama Fiyatları

Duvar boyama fiyatları birçok etkene göre değişkenlik göstermektedir. İşin içinde birçok değişken olduğu için sadece akla gelen en önemlileri üzerinde durmayı doğru buluyoruz. Hem böylece sizleri sıkmadan bilgilendirmiş oluruz.

Duvar boyası yapılacak yerin büyüklüğü, duvar boyası fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla duvar boyası yapılacak yerin büyüklüğü çok önemlidir. Daha büyük bir alan daha yüksek, daha küçük bir alan daha düşük fiyatlı olacaktır.

Ustanın kalitesi duvar boyama fiyatını yine doğrudan etkileyecektir. Eğer bir usta işini temiz ve kaliteli bir şekilde yapıyorsa, yaptığı işte harikalar yaratıyorsa verdiği fiyat tabii ki yüksek olacaktır. Siz de takdir edersiniz ki her işiniz ucuzunu bulabilirsiniz fakat her işin kalitelisini bulamazsınız. Kalite ucuz değildir. Bu çok nettir. Dolayısıyla iyi bir boyacı ustasının fiyatı daha yüksektir.

İç cephe mi dış cephe mi olacağı bir duvar boyama fiyatını etkileyecek diğer bir değişkendir. Dış cephe boya fiyatı daha yüksektir. İç cephe boyama fiyatı daha düşüktür.

Duvar boyası renklerini kontrol edip eviniz için en uygun olan rengi ve renk tonuna karar verdikten sonra bizi arayabilirsiniz. Yukarıda belirmiş olduğumuz soruları kendinize sorduktan sonra yapabileceğiniz en mantık şeyi yapmak isteyeceksinizdir. Biz de bu noktada size ufacık bir katkımız olduysa ne mutlu bize!

Biz, Kaya Tadilat olarak tüm duvar boyası işleriniz talibiz. Yazımızı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. İstanbul Boyacı Ustası yazımızı da okuyacağınızı düşündük. Umarız boyacı ustaları hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz o yazımızı da okursunuz. Şimdiden teşekkürler. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın…1 Yorum

Bir cevap yazın

Hemen Ara