En Çok Tercih Edilen Boya Renkleri

Ev ve ofis gibi alanların daha rahat ve ferah görünmesi duvarların rengi ile alakalı bir durumdur. Duvar boyası mekânı güzelleştiren ve daha huzurlu bir yaşam için oldukça önemlidir. En çok tercih edilen duvar boyası renkleri Çakıl Taşı, Belce Beji, Şampanya, Ihlamur, Köpük, Kumsal gibi başlıca renklerdir. Bu boya renkleri daha çok evin iç kısmında tercih edilir. Elbette evinizin odaları için farklı seçimler yapmanız doğal olacaktır. Çünkü yapılan boya eğer eşyalarınız ile uyumlu değilse istediğiniz uyumu elde edemezsiniz.

Doğal Ev Boyası Renkleri İle Evler Artık Daha Canlı

Özellikle son zamanlarda doğal renklere olan ilginin artması boya renkleri konusunda da bir hayli kendisini gösterdi. İnsanların karmaşık şehir hayatından bunalmalarının bir sonucu olarak evlerinde kullandıkları boya renklerini doğa esintileri olarak kullanmaya başladılar. Özellikle evimizde kullanacağımız yeşil ve mavinin tonları ferah bir ortamın oluşmasına yardımcı olacaktır. Diğer yandan beyaz ve kum beji de yine bu doğal renkler arasında gösterilmektedir. Burada önemli olan detay doğal boya renkleri ile eşyalarınız arasındaki uyum ve sinerjinin yakalanmasıdır. Çünkü ikisin, birbirinden bağımsız düşünmeniz arzu ettiğiniz sonuca ulaşmanızı engelleyecektir.

Çakıl Taşı Rengi Boya

Doğal renkler olarak da görülen çakıl taşı rengi evlerde sıklıkla tercih edilen boya renkleri arasında yer alır. Doğal bir görünüm elde etmek amacıyla ideal bir renk olan çakıl taşı, şık ve estetik bir görünüm için oldukça etkili bir seçimdir. Çakıl taşı rengi ve kül bulutu ile renk kombinasyonu yaparak farklı alternatifler elde edebilirsiniz.

çakıl taşı rengi çakıl taşı boya

Belce Beji Rengi Duvar Boyası

Son zamanların belki de en gözde boya seçimlerinden birisi olan belce beji rengi iddialı bir seçim olarak görünüyor. Evimizin hemen hemen her alanında kullanabileceğimiz bu renk, şık ve modern bir ortamın kapılarını bizler için açıyor. Eşyalarınız şıklığını öne çıkarmak ve daha karizmatik bir ortam istiyorsanız kesinlikle belce beji rengini tercih etmelisiniz.

bej rengi duvar boyası bej rengi

Kumsal Rengi Duvar Boyası

Kum beji olarak da bilinen bu duvar boyası son zamanlarda popülerliği artan bir diğer renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha doğal renklerin tercih edildiği şu zamanlarda elbette kumsal rengi boya da oldukça fazla kullanılmaktadır. Şıklığın yeni adı olan kumsal rengi boyalar ile sizlerde evinizi güzelleştirin.

kumsal rengi duvar boyası kumsal rengi

Sağlıklı Bir Ortam İçin Duvarlarınız Nefes Alsın

Teknoloji hayatımızın her alanını etkiliyor dolayısıyla boya firmaları da bu teknolojiyi kendi işlerinde kullanmaktan geri kalmıyorlar. Elbette bu durum daha sağlıklı boya ürünlerinin üretilmesine olanak tanıyor. Yıkanabilen ve silinebilen boyalar hayatımızı oldukça kolaylaştırmıştı. Fakat durum sadece bununla sınırlı değil artık kendi kendini temizleyebilen boyalar ve nefes alabilen boyalar da bulunuyor. Özellikle nefes alabilen boyalar rutubet ve nem olabilen evler için oldukça faydalıdır. Mevsimsel değişiklerin getirdiği dezavantajları da engellemesi nefes alabilen boyaları tercih edilebilirlik açısından oldukça önemli bir konumdadır.Bir cevap yazın

Hemen Ara