Fayans Fiyatları Neye Göre Değişir?

Fayans; toprağın belirli karışımlar ile hazırlanarak çeşitli desen ve şekiller verilerek oluşturulan seramik ya da porselen karo olarak bilinen yer ve duvar kaplamasıdır.

Başta ev olmak üzere yaşam alanlarımızın dekorasyonu daha yaşanabilir alanlar oluşturmak amacıyla önemlidir. Çünkü bir mekanın dekorasyonu içerisinde bulunan insanları doğrudan etkilemektedir. İnsanların kendini daha mutlu ve huzurlu hissetmesi açısından iç mekan oldukça büyük önem taşımaktadır. Ortamın enerjisi sizin üzerinize direkt yansıdığından dolayı sizi mutlu eden bir iç ortama sahip olmanız günlük yaşamınıza da yansıyacaktır. Daha verimli ve huzurlu bir hayatın kaynağı olarak yaşadığımız alanların etkisi tahmin ettiğimizden çok fazladır. Yer ve duvar kaplaması olarak bilinen fayans bu alanlarda kullanılması sebebiyle daha çok banyo ve mutfaklarda kullanılmaktadır. Duvar ve zemin olarak iki alana da uygulanabilir olması ve şık bir görünüm sağlaması açısından oldukça tercih edilebilir bir iç dekorasyon ürünüdür.

Fayans Modelleri

Özellikle son zamanlarda seramik fayans modelleri tercih edilme oranı açısından ön plandadır. Seramik fayans daha dayanıklı ve hoş bir görünüm vermesinden ötürü kullanım alanı olarak daha geniştir. Mutfak ve banyo için ayrı ayrı pek çok fayans modeli bulunmaktadır. Seçim yaparken evinizin genel görünümü ve eşyalarınız gibi etkenler fayans modeli seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler arasındadır. Seramik karolar yüksek sıcaklıklarda pişirildiğinden dolayı dayanıklıdır. Dolayısıyla fayans seçimi yaparken hem hijyen açısından hem de kullanım ömrü açısından seramik fayans modellerinden seçim yapmanız uzun vadede daha doğru olacaktır.

Fayans Fiyatları

Dekorasyon malzemesi olarak kullanılan fayans fiyatları üretilen malzeme, kalite ve model gibi kriterler üzerinden değerlendirilir. Porselen fayanslar diğerlerine nazaran daha pahalıdır. Ayrıca fayans fiyatları m2 cinsinden hesaplanır. Dolayısıyla uygulama yaptıracağınız alanın büyüklüğü fiyatı etkileyen en önemli noktalardan birisidir. Seramik fayans fiyatları kalite ve modeline göre belirli fiyat aralıkları arasında değişkenlik göstermektedir. Diğer yandan uygulamayı yapacak olan seramik ustası da oldukça önem taşımaktadır. Çünkü dilediğiniz ve arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak için işinin ehli bir seramik ustası ile çalışmanız şarttır. Dolayısıyla öncelikle iyi bir seramik ustası bulmanız ve daha önce yaptığı işleri referans almanız karar verme açısından yardımcı olacaktır.Bir cevap yazın

Hemen Ara