Gergi Tavan Nedir?

Özel alüminyum yapısı ile ısıtılarak istenilen şekillere bürünebilen, her zevke uygun renk ve modellerde tasarlanabilen, her yaşam alanı tavanı için kolayca uygulanabilen bir yöntemdir.

Yaşam alanlarını yeniden tasarlamak isteyenler, evini baştan dekore etmek amacında olanlar ve çok farklı bir iç dekorasyona sahip olmak isteyenler için muazzam bir tercih oluşturur. Mutfak, yatak odası, oturma odası, salon farketmeksizin her türlü tavan için rahatça kullanılabilmektedir. Tavan dekorasyonu için modern ve estetik bir görünüm sağlayan gergi tavan; iç dekorasyon, alçıpan ve tadilat konusunda önem arz eden bir sistemdir.

Gergi Tavan

Tavan sistemlerinden en modern ve estetik görünümlü olanıdır denilebilir. Üstelik sağlam yapısı, kolay demonte edilebilmesi ve hafifliği ile gergi tavan ustası tarafından kolayca uygulanabilir. Ev içerisinde profesyonel detaylar barındıran gergi tavan, doğru ışıklandırma armatürleri kullanılarak çok daha profesyonel bir görünüm kazandırılabilir. Gergi tavan ustası, evinize uygun gergi tavan modelini uygulayarak göze hoş gelen bir yaşam alanı sunar.

gergi tavan nedir

Gergi tavan sistemleri, alçıpan ve alüminyum uygulaması sayesinde ısıtılarak ve gerilerek uygulanabilir. Hafifliği nedeniyle gergi tavan ustası tarafından kolay işçilik ile her türlü yüzeyde uygulanabilir. Uygulanacak yüzey pürüzlü ise alçıpan sıva yardımıyla düzgün hale getirilip gergi tavan işlemine geçilir. Kolay işçilik sağlaması nedeniyle gergi tavan ustası için elverişli bir yapıya sahip olup demonte gerektiren durumlarda da zahmet sağlamaz. Bu nedenle oldukça sıklıkla tercih sebebi olan gergi tavan ustaları, ev ve ofis için sağladığı modern görünüm ve ışıklandırma sistemi ile diğer alçıpan uygulamaları arasında farklı detaylara sahiptir. Hafif olmasına rağmen nem ve yangına karşı dayanıklı oluşu gergi tavan için avantaj sağlar. Alev almayan PVC yapıya sahiptir ve belli bir süre yangına karşı direnç sağlar. Kullanıcı için estetik olması kadar dayanıklı olması da önemlidir. Uygulama aşamasında gergi tavan ustası tarafından uygulanacak metotlar sistemin işleyişi ve uzun ömürlü olması için oldukça gereklidir.

Gergi tavan ustası, ısıtılarak ve gerilerek uygulanan gergi tavan sistemleri için kısa sürede özenli ve disiplinli bir çalışma sağlamalıdır. Gergi tavan sisteminin sağladığı geniş alanlarda en uygun aydınlatma armatürlerinin kurulumuna olanak tanır. Böylece yaşam alanları için yumuşak bir ışık kaynağı sağlar. İstenilen dekor sisteminin yerleştirilmesi için gergi tavan ustaları tarafından ince çalışma gerekir. Dekorasyon bakımından istenilen renk ve desenler uygulanabilir. Böylece ev ve ofis için ortama uygun tasarımlar yapılabilir.4 yorum

Bir cevap yazın

Hemen Ara