İstanbul Seramik Ustası Uygulamaları

Seramik ustası, çalışma alanı geniş olan en iyi ustalardır. Bu ustalar sıva uygulaması yapabilir. Sıva uygulaması yaparken istenilen yerlere şap atabilir. İstanbul seramik ustası, yer ve duvar delme işlemlerinde oldukça profesyoneldirler. Bunları başlık altında inceleyerek seramik ustaları ve uygulama alanlarına bir göz atalım.

Sıva Uygulaması

Seramik ustaları seramiği yapıştırabilmek için harç yaparlar ve bunu düzgün bir zemine uygulamak zorundadırlar. Aksi halde dökülen seramikler elde edilecek. Birkaç hafta içerisinde seramikler dökülecektir. Seramik ustası, seramiklerin zemine oturmaları için gerekli düzleme işlemi olan sıva uygulamasını çok iyi yaparlar.

Normalde sadece sıva ustalarının yapabildiği kara sıva ve alçı sıva uygulamasını seramik ustaları da yapar. Seramik ustaları bir nevi sıva ustaları olarak da adlandırılabilir.

Şap Uygulaması

Zemini düzgün kıvama getirebilmek için gerekli olan şap uygulamasını seramik ustaları en iyi şekilde yapabilir. Bunu en iyi şekilde yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Çünkü bir seramik en iyi görünüme kavuşabilmek için düzgün bir zemin ister. Seramik ustası bu düzgün zemini çok iyi bir şekilde ayarlar.

Delme İşlemi ve Seramikleri Dizimi

Seramiklerin uygulanacağı ilgili zemin bazen pürüzlü olabiliyor. Bu pürüzleri profesyonel bir şekilde gideren seramik ustaları sıva uygulaması yapmadan düzgün bir zemin elde edip, seramikleri en iyi şekilde yerleştiriyorlar. Seramik ustaları bu işlemi kolaylıkla yapar. İşin bütün inceliklerine hakimdir.

Yer ve duvar olarak ikiye ayrılan seramikleri daha rahat dizebilmek için mutlaka çırak veya bir elemana ihtiyaç duyalar. Bu çırak ya da eleman her zaman harç yapar ve bu harcı sıvı hamur kıvamında tutmak ve bu kıvamı bozmamak zorundadır. Aynı şekilde seramikleri kesmek ve diğer kaba işleri yapmak çırak veya elamana ait bir iştir. Böylelikle seramik ustası daha rahat ve hızlı bir şekilde bütün işleri bitirir.

Seramik Ustası İşlemleri Hangi Ortamlarda Yapar?

Seramik ustaları bu işlemleri seramik gerektiren yerlerde yaparlar. Labaratuvarlar, hastaneler, okullar, evlerimizin ve iş yerlerimizin banyo ve tuvaletlerinde yaparlar. İstanbul seramik ustası tedarik eden firmamız bu işlemleri yaparken müşterilerinden mutlaka brief örnekleri alarak işlerini ilerletir.

Bu işlem hem müşterinin içinin rahat olmasını hem de seramik ustasının daha rahat çalışmasına olanak sağlar. Seramik ustaları diğer ustalara kıyasla dediğimiz gibi daha bilgili ve daha tecrübeli ustalardır.Bir cevap yazın

Hemen Ara