Seramik Fayans Ustası Nasıl Çalışır?

Seramik Fayans Ustası Ne Yapar?

Seramik fayans ustası bildiğimiz üzere seramik malzemesini en güzel şekilde seramik uygulanacak bölgelere dizme işlemini yapar. İstanbul seramik ustaları Türkiye genelinde bu işi yapan en iyi seramik ustaları olarak bilinmektedir. Seramik ustası, insanların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için Türkiye genelinde çalışmaya başladı.

Seramik ustası aynı zamanda işi koordine eden organizasyonu sağlayan adam olarak da bilinir. Diğer ustalara göre avantajı vardır. Örneğin, bir sıva ustası sadece sıva yaparken seramik ustası hem sıvayı yapabilmekte hem de seramiklerini en iyi şekilde dizmektedir. Seramik ustası ne yapar dediğimiz zaman aklımıza gelmesi gerekenler şunlar olabilir.

  • Seramikleri uygulanacak bölgeye seramik fayans ustası, kesime göre fayans kesme makinası veya jet ile keser. Bu kesme işleminde seramikler zarar görmemelidir. Aksi halde çok iyi bir sonuç çıkmayacaktır. Estetik görünümler eşsiz tasarımlar için, kusursuz ustalar seçmelisiniz. Profesyonel bir seramik ustası ile çalışmalısınız.
  • Seramik uygulanacak bölgeyi terazi seviyesine getirmek için seramik fayans ustası gerekli uygulamaları yapar. Bu uygulamalar, sıva, şap veya zemin kırma işlemlerinden oluşmaktadır.
  • Meşhur artı malzemesini veya artı malzemesinin farklı varyasyonlarını kullanarak fayans ustası seramikleri birbirinden ayırır. Bu işlem seramikler arası düz çizgilerin çıkmasına ve seramiklerin düzgün dizilmesine yardımcı olacaktır.
  • Derz dolgu, belki de en önemli aşamadır. Eğer seramiklerinizin parlamasını ve göz kamaştırmasını istiyorsanız, bu aşamaya çok önem vermelisiniz. Çünkü seramiklerin arasını düzenleyecek oraya ayrı bir hava katıp zemine bir şeyler kaçmamasını sağlayacak madde derz dolgusudur. Derz dolgusu yapılırken mutlaka temiz sünger kullanılmalı ve su sürekli değiştirilmelidir. Temizleme işlemi derz dolgusunun uygulanan bölgeye biraz oturması ile başlanır. Eğer temizleme işlemine hemen başlanırsa uyguladığınız derz dolgusu sağlıklı olmayacak ve belki de olduğu gibi yerinden çıkıp sizi ayrı zahmetlere sokacaktır.

IMG-20170105-WA0040

Doğru Seramik Ustası Nasıl Seçilir?

Doğru seramik ustası arkasında bıraktığı referanslar ile seçilebilir. Hangi seramik fayans ustası ile çalışacaksanız, yaptığı önceki işler için ondan referans isteyin. Eğer size verebileceği referans yoksa ondan ön çalışma isteyin. Aksi halde mağdur olacak olan taraf siz olacaksınız.1 Yorum

Bir cevap yazın

Hemen Ara