En Popüler Seramik Fayans Modelleri

İstanbul seramik ustası, şehrinde en kolay bulunan fakat iş bittikten veya işin yarısında vs. en zor ulaşılan ustalardır. Doğru seramik ustası ile çalışılmazsa ne sonuçlar doğurabileceğini kısaca anlatmak isteriz.

Örneğin sağlam bir seramik ustası tavsiyesi aldınız ve onunla çalışmaya karar verdiniz. Evinizin seramiklerini en iyi şekilde yapacağını söyledi. Fakat çok pis çalışarak seramik taşlarınızı kötü yerleştirdi ve sizi mağdur etti. Bu bir daha aynı seramik kaplama için daha çok para ödeyeceğinizin belirtisidir.

Sizinle çalışan seramik ustası ucuz bir ustadır. İşini temiz yapmayan bir usta mutlaka işi alabilmek için ucuz fiyat vermiştir. Ucuz işten de fazla beklentiniz olmamalıdır. İstanbul seramik ustası olarak şunu benimsiyoruz. Biz daha çok müşterimizi seçiyoruz. Şu güne kadar yaptığımız bütün işlerde üstün performans gösterip çok iyi seramik uygulamaları yaptık. Bunu şirketimizin iş prensibine bağlıyız. Prensiplerimiz şöyle söylenebilir:

  • Müşteri eğer ucuz iş yaptıracaksa, kaçamak yapmaya çalışıyorsa bu işi üstlenmiyoruz. Bunun sebebi firmamızın kalitesiz iş yapmak istemediğidir. Kalitesiz iş beraberinde kalitesiz insanlar ve başka işler doğurur. Bunları yapmaktansa her zaman düzgün çalışmayı ve doğru insanlarla çalışmayı prensip ediniyoruz.
  • Biz müşterimizi seçiyoruz. Müşterimiz zaten bizi seçmiş oluyor.

Seramik Fayans Modelleri

Dünya üzerinde milyonlarca seramik fayans modelleri var desek yeridir. Çünkü her akıldan başka tasarımlar ve başka fikirler doğabilmektedir. Bunun sonucunda eşsiz tasarımları değerli müşterilerimize sunup en iyi işleri çıkarıyoruz.

Seramik modelleri uygulanacak bölgeye ve malzemesine göre değişim göstermektedir. Bu değişim tasarımdan çok seramik yapısıyla alakalıdır. Örnekle yerde kullanılacak malzeme daha sağlamken duvar üzerinde kullanılacak malzeme daha hafiftir. Bunun sebebi çevresel şartlardır.

Şimdi biraz seramik fayans modellerine göz atalım.

seramik-modeli-1 seramik modeli 2

seramik-modeli-3 seramik-modeli-4

Birçok seramik fayans modeli bulunmasına rağmen evlerde yoğunlukla kullanılan fayanslara rastlamak mümkündür. Doğru bir araştırma ile yüzlerce seramik fayans arasından evinize ve dekorasyonunuza uygun modeli seçebilirsiniz. Mutfak fayans modelleri, banyo fayans modelleri, duvar fayans modelleri ve zemin fayans modelleri ile evinize şık ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Seramik fayans modelleri hakkında başka neler bilmelisiniz?

Mutfak ve banyonun vazgeçilmezi olan fayans, metrekare genişliğine göre değişen fayans fiyatları ile seramik ustası tarafından uygulanmaktadır. Seramik ustası, fayans uygulamasını doğru bir şekilde yaptığında uzun ömürlü ve sağlam olmaktadır.

Aynı zamanda seramik fayans sağlamlığı ve dayanıklılığı ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle seneler boyunca kullanılabilir. Zira, seramik fayans modelleri kullanım amacı büyük oranda kalitedir. Kaliteli ve sağlamlık kriterleri seramik için en önemli olgulardır.

Yer Seramik Modelleri

Yer seramik modelleri veya fayans modelleri çeşidi en fazla olan modeller arasındadır. Çünkü diğer yapılara göre seramik yapısının yerde kullanımı daha yaygındır. Aşağıda yer alan bir yer seramik modelini görebilirsiniz.

yer-seramik-fayans-modelleri

Banyo ve mutfak duvarları haricinde yer döşeme olarak kullanılan fayans modelleri, hijyen ve temizlik açısından önem arz eder. Seramik fayanslar, banyo zeminine özenle yerleştirilmeli ve yapıştırılmalıdır. Seramik ustası tarafından özenle yerleştirilen fayanslar zemine oturduğu takdirde uzun yıllar hizmet verir.

Yer seramik modelleri hakkında daha fazla görsele mi ihtiyacınız var?

yer-seramik-modeli-1 yer-seramik-modeli-2

Çeşitli renk ve fayans modelleri ile istediğiniz dekoratif uyumu sağlayabilirsiniz. Banyo, mutfak ve salon zemini için de uygulayabileceğiniz seramik, çeşitliliği sayesinde işinizi kolaylaştıracaktır. Zemin için uygulanacak seramik modelleri yer şartlarına bağlı olarak düzgün ve orantılı bir biçimde döşenmelidir.

Elbette öncelik doğru seramik ustası ile çalışmak olacaktır. Zemini bozmayacak uygun uygulamayı yapmak seramik fayans ustasının görevidir. Projeye bağlı olarak tüm ev zemini seramik ile döşenebilir veya duvarlar seramik fayans ile kaplanabilir.

Duvar Seramik Modelleri

duvar-seramik-modelleri

Bu modeller daha çok bir tabloya benzer ve birbirine uyumlu halde giderler. Göze güzel görünmesi için bu uygulama yapılır. Aynı şekilde günümüzde birçok modeli bulunmaktadır. Bu modelleri uygulayabilecek seramik ustası sayısı maalesef ki yetersizdir. Bunun nedeni ustaların daha çok ucuza kaçmaları ve kaliteli işçilik yapmak istememelerinden kaynaklanıyor.

yer-seramik-modelleri-1

Yaşam alanlarında duvarları renklendirecek ve canlandıracak birçok çözüm bulunabilir. Boya ve genel ev dekorasyonu ile uyumlu seramik modelleri seçilebilir. Duvar fayans döşemesi yapılacak alanlar için döşeme titizlikle uygulanmalı, fayanslar yüzeye sağlam tutunmalıdır.

Seramik fayans modelleri hangi alanlarda kullanılır?

Seramik modellerinin kullanım alanı oldukça yaygındır. Yaşam alanlarında tezgahlardan, lavabo ve küvetlere, zemine, duvarlara kadar her yerde kullanılan seramiklerin yanı sıra seramik fayans modelleri bulunmaktadır. En yaygın kullanım alanı olarak banyo ve mutfak denilebilir. Hem tezgah hem zemin hem de duvarlarda seramik modelleri kullanılabilir.

Banyo Seramik Modelleri

Evlerimizin en önemli kısımlarından birisi olan banyolarımız hijyen ve temizlik açısından ön plandadır. Ferah bir banyoya sahip olmak için seramik kullanmalısınız. Banyo seramik modelleri ile farklı bir hava yakalayarak daha canlı banyolar elde edebilirsiniz.

Banyolarda seramik fayans kullanımın sıkça görülmesinin en önemli sebebi dayanıklılık ve modern görünümüdür. Suya dayanıklılığı sayesinde uzun süre yıpranmayan seramik fayanslar, banyo genelinde hakim olan dekorasyonu kuvvetlendirerek hem sağlık hem de estetik ögeleri beraberinde bulundurur.

banyo-seramik-2 banyo-seramik

banyo-seramik-3 seramik-duvar-modelleri

Mutfak Seramik Modelleri

Seramik modellerinin en çok kullanıldığı bir diğer alan mutfaktır. Yaşam alanlarında da en çok vakit geçirilen odalardan biri olan mutfak, seramik ve seramik fayans modelleri ile şık ve modern bir estetiğe kavuşturulabilir.

Seramik ustası uygulayacağı fayans modelleri ile doğru bir kombinasyon belirlemelidir. Hem dekorasyona hem de mutfağa uygun seramik fayans seçimi sayesinde daha klas bir görünüm kazandırılabilir, mutfakta temiz ve güzel bir hava oluşturulabilir.

mutfak-fayans-modelleri-1

mutfak-fayans-modelleri-2

mutfak-fayans-modelleri-3

mutfak-fayans-modelleri-4Bir cevap yazın

Hemen Ara