Seramik

seramik-1

 

Seramik Nerelerde Kullanılır?

Eviniz içerisinde genellikle banyo ve mutfakta kullanılan seramik, pürüzsüz yüzeyi, hijyenik ve sağlam yapısı sebebiyle yaşam alanlarınızın her yerinde seramik ustaları tarafından uygulanabilir. Zemin ve duvar için farklı seramik türleri kullanılabilir. Üstelik sağlam yapısı, evi dekore ederken renklendirmenize engel olmaz, mutfağınıza ferah bir görünüm kazandırırken daha güzel vakit geçirmenize yardımcı olur. Banyolar için ise olmazsa olmaz haline gelen seramik, en doğru dekor için uygulanabilecek mükemmel bir yöntemdir.

 Seramik Nasıl Döşenir?

Seramik kesme aleti, harç malası ve derz artısı gibi malzemeler kullanan seramik ustası, harç karıştırma ve uygulaması sonrasında seramik döşer. Elbette ki öncelikle mevcut seramik üzerine yapılması gereken işlem için seramiklerin sökülmesi gerekir. Sıva üzerine uygulanacaksa da seramik ustası tarafından uygulanacak işlem devam edecektir. Eğer boya ve sıva varsa bunlar seramik ustası tarafından çözülmelidir.
Seramik uygulanacak alan metre ile ölçülmeli, buna göre seramik ustası ile döşeme işlemi başlatılır. Duvar için aşağıdan yukarıya doğru seramik döşeme yapılmalıdır. Seramik ustası derz artısını, seramiklerin arasına eşit uzaklıklarda olması için koymalıdır. Yaklaşık 12 saat bekledikten sonra ise derz dolgusu uygulanır.

Seramik Nedir?

Kilden yapılan,elde edilebilmesi için makinede şekil aldıktan sonra özel fırınlarda ısıtılıp sertleştirilmesi gereken, tabak çanak veya vazo yapımında kullanılan maddelerin genel ismidir. Mutfak, banyo ve koridorlarda sıklıkla kullanılan seramik, sağlam yapısı ve estetik duruşuyla tercih edilme sebebi oluşturur. Mutfak ve banyo tadilatı için seramik ustası tarafından döşenen seramik yaşam alanlarında ferah bir görünüm sağlar. Üstelik hijyenik yapısı ve pürüzsüz yüzeyiyle kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir.
Seramik, doğal maddelerin karıştırılması sonucu ortaya çıkan bir ürün olduğu için hijyenik ve sağlıklıdır. Üstelik çevreye asla zarar vermeyen bir üründür. Yüksek ısıda pişirilmiş toprak olan seramik, üç çeşittir. Yer karosu, duvar karosu ve porselen karosu olarak kendi içinde ayrılan seramik kullanılacağı alana bağlı olarak tercih edilir.

Seramik Faydaları?

Hijyeniktir, temizlenmesi kolaydır.
Sağlam bir yapıya sahiptir.
Doğal maddelerden üretildiği için son derece sağlıklıdır.
Uzun ömürlüdür.

 seramik-2

 

 

Hemen Ara